ابعاد استاندارد سپتیک تانک فاضلاب – محاسبه حجم سپتیک تانک

ابعاد سپتیک تانک

ابعاد استاندارد سپتیک تانک فاضلاب : برای بدست اوردن حجم سپتیک تانک همان طور که میدانیم از فرمول محاسبه حجم استوانه استفاده می کنیم که بدین گونه است : حجم = عدد پی * شعاع به توان دو * طول یا همان ارتفاع  ( V = π r 2 h ) لذا با در نظر گرفتن حجم مورد نظر شما ابعاد استاندارد که همان طول و شعاع خواهد بود برای شما بدست می اید . اما در این محاسبه هر شعاعی را نمی توانید وارد کنید چرا که یک سری اندازه های استاندارد در طراحی سپتیک تانک باید رعایت شود . به عنوان مثال نمی توان برای حجم 50 متر مکعب شعا یک متر در نظر گرفت چرا که منجر به افزایش غیر معمول طول سپتیک تانک می شود در حدود 16 متر طول !!! که خارج از منطق می باشد .

اما در شرایط خاص با توجه به نیاز مشتری می توان اندازه مورد دلخواه مشتری را تولید کرد این بحث جداگانه ایی است. ولی ابعاد استاندارد سپتیک تانک فاضلاب شرکت هلدینگ صنایع برتر به شرح زیر می باشد  :

ابعاد سپتیک تانک

محاسبات سپتیک تانک

برای محاسبه حجم سپتیک تانک اطلاع از مقدار فاضلاب جمع آوری شده در شبانه روز در ساختمان ضروری است. حجم سپتیک تانک بر حسب مقدار فاضلاب تخلیه شده در آن متفاوت و بشرح زیر است: ۱٫ اگر حجم فاضلاب جمع آوری شده در شبانه روز تا ۲ متر مکعب باشد، حجم تانک ۳ متر مکعب منظور می شود. ۲٫اگر حجم فاضلاب ۲ تا ۶ متر مکعب باشد، حجم تانک ۱٫۵ برابر حجم فاضلاب محاسبه می گردد. ۳٫اگر حجم فاضلاب ۶ تا ۶۰متر مکعب باشد حداقل حجم تانک مطابق رابطه زیر بدست می آید :
V=4500+0.78Q کیو(Q) معادل مقدار فاضلاب جمع آوری شده در شبانه روز وی(V) معادل است با حداقل حجم سپتیک تانک

جدیدترین خبر اینکه سپتیک تانک پلی اتیلن و پکیج تصفیه فاضلاب شرکت کاسپین مد نماینده برند های معروفی همچون ال سی وایکیکی و کوتون و پولو و 27 برند تجاری خارجی توسط یکی از زیرمجموعه های هلدینگ صنایع برتر تولید و راه اندازی شد .

یکی دیگر از روشهای مختلف تعیین اندازه سپتیک تانک ، استفاده از جدول کتاب متکاف در خصوص تصفیه فاضلاب است که ذیلا به آن اشاره خواهد شد .

محاسبات سپتیک تانک

مطالب مهم :

تعریف سپتیک تانک

چربی گیر

آموزش راه اندازی سختی گیر

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نوشتن یک دیدگاه