طرز کار و آموزش راه اندازی سختی گیر

Softener سختی گیر

یکی از محصولات بسیار کاربردی و پرفروش شرکت صنایع هلدینگ برتر دستگاه سختی گیر رزینی میباشد. در این مطلب طرز کار و استفاده از این سیستم آموزش داده شده است.

مراحل کار با سختی گیر به شرح زیر است:

  1.  ابتدا شیر را در حالت run قرار داده و تمامی شیرها را می بندیم سپس شیر ورودی آب سخت و شیر تخلیه هوا را باز می کنیم تا آب وارد سختی گیر شود و از رزین عبور کند زمانی که آب از شیر هواگیری خارج شد شیر هواگیری را می بندیم و شیر خروجی آب را باز می کنیم تا آب از رایزر که آب را از مخزن سختیگیر بالا می آورد بالا آورده و آب نرم از سختیگیر خارج شود لازم به ذکر است قسمت بالایی مخزن سختی گیر دارای فضای خالی است برای انبساط رزین و همچنین در قسمت پایین رزین بستری از سیلیس وجود دارد که مانع از خروج رزین ها از سختی گیر می شود .
  2. بعد از گذشت مدتی رزین نیاز به احیا پیدا می کند یعنی یون های مثبت یا منفی آن تقلیل یافته و باید توسط شتستشو با محلول آب و نمک دوباره خاصیت خود را پیدا کند برای اینکار ابتدا شیر را در حالت regen قرار داده و سپس شیرهای نمک و تخلیه را باز می کنیم تا محلول آب و نمک وارد سختی گیر شده و سپس بعد از بالا آمدن از رایزر از لوله تخلیه خارج شود این کار باعث می شود که رزین خاصیت خود را دوباره بدست بیاورد.
  3. بعد از شستشوی رزین با آب نمک شیر را در حالت wash قرار داده سپس شیرهای ورودی آب و تخلیه را باز می کنیم تا رزین به طور کامل شستشو داده شود و نمک های موجود در داخل رزین و رایزر به طور کامل تخلیه شوند.
  4. بعد از این کار دوبار شیر را در حالت run قرار داده و شیر های ورودی و خروجی را باز می کنیم .

 

آموزش تصویری راه اندازی سختی گیر

راه اندازی سختی گیر راه اندازی سختی گیر راه اندازی سختی گیر راه اندازی سختی گیر راه اندازی سختی گیر

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نوشتن یک دیدگاه