menu
هلدینگ برتر

طرز کار سختی گیر – آموزش راه اندازی سختی گیر

Softener سختی گیر

1. ابتدا شیر را در حالت run قرار داده و تمامی شیرها را می بندیم سپس شیر ورودی آب سخت و شیر تخلیه هوا را باز می کنیم تا آب وارد سختی گیر شود و از رزین عبور کند زمانی که آب از شیر هواگیری خارج شد شیر هواگیری را می بندیم و شیر خروجی آب را باز می کنیم تا آب از رایزر که آب را از مخزن سختیگیر بالا می آورد بالا آورده و آب نرم از سختیگیر خارج شود لازم به ذکر است قسمت بالایی مخزن سختی گیر دارای فضای خالی است برای انبساط رزین و همچنین در قسمت پایین رزین بستری از سیلیس وجود دارد که مانع از خروج رزین ها از سختی گیر می شود .
2. بعد از گذشت مدتی رزین نیاز به احیا پیدا می کند یعنی یون های مثبت یا منفی آن تقلیل یافته و باید توسط شتستشو با محلول آب و نمک دوباره خاصیت خود را پیدا کند برای اینکار ابتدا شیر را در حالت regen قرار داده و سپس شیرهای نمک و تخلیه را باز می کنیم تا محلول آب و نمک وارد سختی گیر شده و سپس بعد از بالا آمدن از رایزر از لوله تخلیه خارج شود این کار باعث می شود که رزین خاصیت خود را دوباره بدست بیاورد .
3. . بعد از شستشوی رزین با آب نمک شیر را در حالت wash قرار داده سپس شیرهای ورودی آب و تخلیه را باز می کنیم تا رزین به طور کامل شستشو داده شود و نمک های موجود در داخل رزین و رایزر به طور کامل تخلیه شوند .
4. بعد از این کار دوبار شیر را در حالت run قرار داده و شیر های ورودی و خروجی را باز می کنیم .

اموزش تصویری راه ندازی سختی گیر

راه اندازی سختی گیر راه اندازی سختی گیر راه اندازی سختی گیر راه اندازی سختی گیر راه اندازی سختی گیر

پیشنهاد به شما : سختی گیر رزینی

رای کاربران
[در کل: 0 میانگین: 0]

تاریخ ارسال : 17/03/23


اشتراک گذاری در : share   share   share   share   share