menu
هلدینگ برتر

کولینگ تاور | تعریف کولینگ تاور | قیمت کولینگ تاور

کولینگ تاور

کولینگ تاور یا برج خنک کننده وسایل خنک کردن آب می باشند بنحوی که گرمای تولید شده توسط کندانسور را به محیط آزاد منتقل می کند . آب گرم خروجی از کندانسور به بالای خنک کن پمپ میشود و از آنجا به تشتک کولینگ تاور میریزد. آب گرم شده برای خنک شدن به کولینگ تاور بازمی گردد. آب در کولینگ تاور به گردش در می آید و از بالای برج به طرف پایین ریخته میشود. این آب در حین سقوط از درون پوشش های داخلی کولینگ تاور با هوا برخورد کرده و گرمای خود را به هوا می دهد .

کولینگ تاور ها به صورت گسترده ای به منظور دفع گرمای حاصل از فرآیندهای صنعتی و سیستم های تبرید و تهویه مطبوع مورد استفاده قرار می گیرند . فرآیند همزمان انتقال گرما و جرم در هر بخش از کولینگ تاور باعث ارتقای معادله طراحی پیچیده می شود . بررسی های تجربی کولینگ تاور ها باید منجر به طراحی بهتر شود . در کولینگ تاور جریان مخالف ، آب داغ در جریان هوا پاشیده می شود . گرما و جرم منتقل شده اند و آنتالپی آب با افزایش هوا کاهش می یابد . به منظور افزایش میزان خنک کنندگی ، صفحات انتقال خرارت ( پکینگ ) قرار دارد آب گرم با هوا تازه وارد شده در تماس می باشد . در این نوع از کولینگ تاور ها سه نوع پکینگ مورد استفاده قرار میگیرد که پکینگ های film , splash , film-grid نام دارند . در مطالعات تجربی ، پکینگ کولینگ تاور film در جهات متفاوتی به کار می روند . پکینگ کولینگ تاور نقش مهمی در افزایش منطقه تماس موثر میان هوا و آب به منظور بهبود انتقال گرما و جرم بازی می کند .

کولینگ تاور سیستم توزیع و پخش آبگرم دارند که آب را به صورت یکنواخت روی شبکه مشبک نزدیک به هم می پاشد. این شبکه ها آکنه یا پر کننده نامیده میشود. آکنه ها آب سرازیر شده از بالای برج را باهوایی که از میان آن حرکت می کند کاملا مخلوط کرده به طوری که آب به صورت یک قطره از یک آکنه به سطح آکنه دیگر توسط نیروی ثقل خود میریزد . هرچند در این برج ها مقداری انتقال حرارت محسوس از آب به هوا وجود دارد ولی تقریبا اثر خنک کنندگی تماما از تبخیر قسمتی از آب اسپری شونده در برج حاصل میشود. بخار حاصل از فرایند تبخیر در کولینگ تاور توسط جریان هوایی که یک دمنده ایجاد میکند از برج خنک کن خارج می شود .

کولینگ تاور

وظیفه کولینگ تاور : کولینگ تاور : (به انگلیسی : cooling tower) وظیفه و عملکرد کولینگ تاور ، خنک سازی است . این وسیله بسیار کاربردی مانند هر وسیله ی دیگر از کیفیت ساخت مختلفی برخوردار است . توجه به این مهم که هر برج خنک کننده ایی ، کولینگ تاور نیست باعث می شود تنها تعداد معدودی شرکت بتواند در این زمینه فعالیت کنند . کولینگ تاور شرکت ما از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار است که همین امر باعث می شود مشتریان وفاداری داشته باشیم . اگر به صورت مختصر به تشریح گونه های برج خنک کننده ( برج خنک کن ) بپردازیم . این طور بیان می شود که : 1- کولینگ تاور فایبرگلاس 2 – کولینگ تاور فایبرگلاس مخروطی 3 – کولینگ تاور مکعبی 4 – کولینگ تاور مداربسته 5 – برج خنک کننده مدار باز و …. برای اطلاعات بیشتر در مورد برج خنک کننده با کارشناسان ما در ارتباط باشید . کولینگ تاور فایبرگلاس : یکی از بهترین گونه های برج خنک کننده بوده چرا که دارای کیفیت بسیار بالا و دوام بالایی دارد . فایبرگلاس بکار رفته در بدنه ی این نوع برج خنک کننده باعث می شود که در مقابل زنگ زدگی از خود استقامت نشان داده و کیفیت محصول را بالا ببرد .

برج خنک کننده (برج خنک کن) یا کولینگ تاور (cooling tower) دستگاهی است که با ایجاد سطح وسیع تماس آب برگشتی از سیستم با هوای خنک، تبخیر را آسان می کند و باعث خنک شدن آب و خنک کاری سیستم می گردد. در کولینگ تاور عمل خنک شدن در اثر از دست دادن گرمای نهان تبخیر انجام می گیرد، در حالی که مقدار کمی آب تبخیر می شود و باعث خنک شدن آب می گردد .

تماس با کارشناسان هلدینگ صنایع برتر

021-86127232

کولینگ تاور

باید توجه داشت که آب کولینگ تاور مقداری از گرمای خود را از طریق هدایت و جابجایی و بقیه را از راه تبخیر از دست می دهد. در کولینگ تاور اختلاف فشار بخار آب بین سطح آب و هوای مجاور آن باعث تبخیر و خنک کاری می گردد. این اختلاف فشار به دمای آب و میزان رطوبت نسبی هوا بستگی دارد.
در برج خنک کننده شدت تبخیر آب رابطه مستقیم با سطح تبادل حرارت آب و هوا دارد. به منظور افزایش شدت تبخیر از دو نوع پرکن Splash Packing و Film Packing در برج خنک کننده استفاده می شود. در پکینگ Splash برج خنک کننده آب بصورت قطره ای بر روی پرکن ها توزیع می شود و در پکینگ FILM برج خنک کننده، آب بصورت یک لایه نازک بر روی پرکن ها جاری می شود .

پیشنهاد به شما : برج خنک کننده مداربسته

برج خنک کننده

در کولینگ تاور ، آب از بالا توسط یک سیستم توزیع آب بر روی پرکن ها توزیع می گردد. ورود هوا نیز معمولا از قسمت پایین برج خنک کننده و از داخل قسمت کرکره ای که لوور (louver) نامیده می شود، صورت می گیرد و بوسیله فن نصب شده در بالاترین قسمت برج خنک کننده از درون برج خنک کننده عبور کرده و باعث تبخیر و خنک شدن آب می گردد. این سیستم تبادل، تلفیقی از سیستم جریان مخالف (counter current) و جریان متقاطع (cross current) را در داخل برج خنک کننده محیا می کند. آب خنک شده در مخزن تعبیه شده در پایین برج خنک کننده که تشتک (basin) نامیده می شود، جمع آوری می گردد .

قیمت کولینگ تاور

قیمت کولینگ تاور همیشه از عبارتی بوده که شما جستجو کرده ایید . برای اطلاع از قیمت کولینگ تاور می توانید با هلدینگ برتر تماس بگیرید . دو پیمانه اصلی از کولینگ تاور مونتاژ کارخانه : جریان متقاطع و ضد جریان وجود دارد . در کولینگ تاور های جریان متقاطع ، آب به صورت عمودی به سمت پایین پر می شود ، زیرا جریان هوا به صورت افقی در اطراف جریان دارد . در کولینگ تاور ضد جریان ، جریان آب به طور عمودی به سمت پایین پر می شود، به همین علت جریان هوا به سمت عمودی بالا می رود .

تماس با کارشناسان هلدینگ صنایع برتر

021-86127232

ارسال به سراسر ایران :

ارسال کولینگ تاور به مشهد ، کولینگ تاور تبریز ، اصفهان ، ارومیه ، آمل ، قزوین ، زنجان ، کولینگ تاور کرمانشاه ، کولینگ تاور در سیستان ، کولینگ تاور البرز ، اهواز ، بندر عباس ، کولینگ تاور کرج ، قم ، اراک ، کولینگ تاور یزد ساری زاهدان گرگان کولینگ تاور سنندج همدان , خرم آباد کولینگ تاور بروجرد کاشان و بندر انزلی ، کولینگ تاور رامسر ، آبادان ، شهر کرد . کولینگ تاور لاهیجان ، دزفول ، اردبیل ، کولینگ تاور یاسوج بابلسر بوشهر سبزوار بجنورد بم ، خوی ، مهاباد ، کولینگ تاور مراغه کولینگ تاور ایلام بیرجند

رای کاربران
[در کل: 0 میانگین: 0]

تاریخ ارسال : 17/04/07


اشتراک گذاری در : share   share   share   share   share