آب شیرین کن کشاورزی

آب شیرین کن کشاورزی

قیمت تصفیه آب صنعتی کشاورزی و خانگی و دریایی را از شرکت هلدینگ صنایع برتر بپرسید تماس بگیریدی . تصفیه آب » سیستم تصفیه آب به روش تصفیه آب و یا اسمز معکوس ، جهت تصفیه آب­ های غیر قابل شرب و دارای املاح زیاد از منابع مختلف مانند : دریا، چاه، آب های سطحی و سایر منابع آبی برای استفاده در مصارف خانگی ( شرب ) ، صنعتی ، بیمارستانی ، تاسیسات و … استفاده می ­شود . ­تعریف تصفیه آب . /  فرایند اسمز یک فرایند طبیعی است که در غشاهای نیمه تراوا اتفاق می افتد و در آن آب از جائی که غلظت نمک در آن بیشتر است به سمتی که در آن غلظت کمتر می باشد جریان می بابد . غشا می تواند به آب و تعدادی از یون ها اجازه عبور از خود را بدهد در حالی که مواد جامد محلول اجازه عبور نخواهند داشت . اسمز معکوس فرایندی عکس اسمز می باشد و در آن فشاری بیشتر از فشار اسمزی به سمتی که غلظت مواد جامد در آن بیشتر است وارد می شود . این فشار آب را مجبور می کند در خلاف جهت اسمزی در داخل غشا حرکت کند .

دستگاه تصفیه آب صنعتی با روش اسمز معکوس بطور عمده قادر به حذف 99% تمامي املاح محلول موجود در آب (TDS) و 97-95% ترکيبات آلي محلول و بيش از 98% مواد کلوئيدي و پارامترهاي بيولوژيکي موجود در آب مي باشد . هم چنین برای تهیه آب فوق خالص یا دمین می توان از دو سیستم RO به صورت سری استفاده کرد تا کلیه املاح موجود در آب را حذف کرد . آب دمین در صنایع داروسازی یا دیگ های بخار و … استفاده می شود . با توجه به قابليت بالاي سيستم هاي اسمز معکوس در مقايسه با ساير روش هاي معمول تصفيه آب ، امروزه از سیستمهای تصفیه آب صنعتی و تصفیه آب دریایی بطور گسترده اي در صنعت تصفيه آب مورد نياز صنايع مختلف از جمله نفت ، گاز ، پتروشيمي ، نيروگاههاي حرارتي ، صنايع فولاد ، توليد آب مورد نياز صنايع داروسازي و توليد مواد آرايشي و بهداشتي ، توليد آب قابل تزريق و … استفاده مي گردد .

  • کاربردهای سیستم های تصفیه آب
  • تهیه آب صنعتی جهت مصارف در بویلرها (دیگ های بخار)، کولینگ تاورها و ..
  • تهیه آب دمین جهت مصارف دارویی
  • شیرین سازی آب های شور
  • تهیه آب مورد مصارف در صنایع مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهها
  • تصفیه نهایی پساب های صنعتی
  • تامين و توليد آب مناسب جهت مصارف کشاورزی و گلخانه‌ای
  • تامين و توليد آب دستگاه­هاي بيمارستان

*سیستم آب شیرین کن­ها به سه نوع مختلف تقسیم می­شود:

تصفیه آب خانگی، تصفیه آب نیمه صنعتی و تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب خانگی

تصفیه اب خانگی امروزه بسیار کاربرد داشته و هر روز به تعداد افرادی که به تصفیه آب خانگی روی می آورند اضافه می گردد . با تصفیه اب خانگی ، آبی گوارا و بدون مواد مضر داشته باشید . استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی باعث جلوگیری از بسیاری از مشکلات در بدن انسان می گردد . این سیستم در ظرفیت­ های پایین و برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می­گیرد. این سیستم شامل: هوزينگهاي فيلتر و هوزينگ ممبران اورژينال، پمپ، 3مرحله پیش تصفیه، مخزن، شير برداشت اهرمي، شاسي و فشار سنج می­باشد.

جدول انتخاب سیستم تصفیه آب خانگی

مدل دستگاهنوع دستگاهظرفیت هر ممبران (gpd)تعداد ممبرانظرفیت دستگاه(gpd)
NGP-050خانگی50150
NGP-075خانگی75175
NGP-100خانگی1001100
NGP-200Aخانگی2001200
NGP-200Bخانگی1002200

با توجه به جدول فوق و تماس با کارشناسان شرکت، می­توان بهترین بررسی را در زمینه انتخاب سیستم مناسب تصفیه اّب انجام داد.

تصفیه آب نیمه صنعتی

سیستم­های تصفیه آب نیمه صنعتی در ظرفیت­­های بالاتر از سیستم­های خانگی وجود دارند و برای مصارف نیمه صنعتی استفاده می­شوند. این سیستم­های تصفیه آب نیز دارای 3 مرحله پیش تصفیه می­باشند. ظرفیت این سیستم­ها از 300 گالن در شبانه روز تا 600 گالن در شبانه روز می­باشد. میزان TDS آب ورودی از اهمیت بسیار بالایی در انتخاب و طراحی دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی دارد. در بعضی موارد میزان املاح آب به حدی بالاست که با روش RO ساده امکان تصفیه آن وجود ندارد و باید از سیستم RO آب دریا استفاده کرد. به همین دلیل آنالیز آب و کارشناسی انتخاب دستگاه، از موارد مهم انتخاب سیستم مناسب تصفیه آب می­باشد.

جدول انتخاب سیستم تصفیه آب نیمه صنعتی

مدل دستگاهنوع دستگاهظرفیت هر ممبران (gpd)تعداد ممبرانظرفیت دستگاه(gpd)
NGP-300نیمه صنعتی1003300
NGP-400Aنیمه صنعتی1004400
NGP-400Bنیمه صنعتی2002400
NGP-400Cنیمه صنعتی4001400
NGP-600نیمه صنعتی2003600

 

انتخاب پمپ و نوع و جنس آن منطبق با نرم افزارهای طراحی متغیر می باشد.

تصفیه آب صنعتی

در دهه ­های اخیر بدلیل كمبود شدید آب قابل آشامیدن بخصوص در کشورهایی نظیر ایران که در مناطق خشک و نیمه خشک واقع شده اند و همچنین جهت تأمین آب مورد نیاز صنایع (با استانداردهای كیفی مشخص)، از سیستم های آب شیرین كن صنعتی به میزان وسیعی استفاده می­گردد. همانطور که اشاره شد، اساس كاركرد دستگاه­های آب شیرین­كن صنعتی، عبور آب از غشاء نیمه تراوا و بخاطر وجود مقدار بالای املاح محلول در آب است، كه نا خالصی های آب را از آن جدا می نماید. آب با فشار بالاتر از فشاراسمزی، با عبور از غشاء نیمه تراوا به دو قسمت تبدیل می شود:

الف – آب شیرین : كه محصول نهایی دستگاه آب شیرین كن می باشد .
ب- جریان آب تغلیظ شده (شور) که دورریز خروجی RO می­باشد .

مطلوب ترین آب برای هر صنعتی آب بدون یون می باشد ، اما هزینه تصفیه آب تا رسیدن به مرحله آب بدون یون بسیار زیاد است . برای هر صنعتی مطلوب ترین آب آن است که هزینه تصفیه آب کمتر از مخارج درمان عواقب زیان بخش ناخالصی­ ها باشد که برای اکثر صنایع ، رسیدن به این امر با استفاده از تصفیه آب صنعتی (سیستم اسمز معکوس ) امکانپذیر می­ باشد . با توجه به صنعت مورد نظر کیفیت آب تولیدی این دستگاه ها هم متفاوت خواهد بود . صنایعی نظیر صنایع دارویی ، غذایی، فولادی، کشاورزی، نفتی، پالایشگاهی و … برخی اثرات زیان بخش ناخالصی های آب در صنعت عبارتند از : 1- تولید رسوب در دستگاه های حرارتی و دیگ بخار. 2- تولید بخار با کیفیت پایین. 3- خوردگی بویلرها و دیگر سیستم های حرارتی و لوله ها. 4- اتلاف مواد شیمیایی مانند صابون. 5- باقی گذاردن لکه روی محصولات غذایی و نساجی. آب شیرین­کن صنعتی از ظرفیت­های بالاتر از 5000 لیتر در شبانه روز می­باشد. در این تصفیه اب ها از ممبران­های غشایی استفاده می­شود. انتخاب نوع پمپ و ممبران و تعداد مراحل تصفیه، با توجه به آنالیز آب ورودی (کیفیت آب) و پارامترهای مورد نیاز آب خروجی، منطبق با نرم افزارهای طراحی متغیر می باشد و نیاز به طراحی دقیق دارد که توسط کارشناسان و مهندسان شرکت انجام می ­پذیرد .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]