سپتیک تانک فایبرگلاس

سپتیک تانک فایبرگلاس

سپتیک تانک فایبرگلاس زمانی بیشترین کاربرد را دارد که کارفرما مجبور باشد سپتیک تانک را در محیطی خارج از خاک استفاده نماید. سپتیک تانک پلی اتیلن بدلیل برابر نبودن فشار داخلی و خارجی مخزن سپتیک در صورت عدم تقویت بعد از 5 سال دچار تغییر حالت خواهد شد و در صورت تقویت نیز قیمت تمام شده سپتیک تانک پلی اتیلن نسبت یه سپتیک تانک پلی اتیلن بالاتر خواهد رفت.
سپتیک تانک فایبرگلاس که از آن تحت عنوان سپتیک تانک FRP نیز یاد میکنند بسیار مقاوم بوده و به هیچ عنوان در اثر مرور زمان در حالت اکسپوز تغییر رنگ یا تغییر حالت نمی دهد.

سپتیک تانک ساده ترین و پر کاربرد ترین واحد در تصفیه فاضلاب به ویژه فاضلاب های بهداشتی- انسانی است. از نظر ساختمان سپتیک تانک مخزنی است که توسط حداقل یک دیواره به دو بخش نامساوی تقسیم شده است.

سپتیک تانک فایبرگلاس

فایبرگلاس (Fiberglass) ترکیبی از الیاف شیشه و پلیمر است که در آن از الیاف شیشه به عنوان ماده تقویت کننده (Reinforce) و از رزین های پلیمری به عنوان مواد زمینه استفاده می شود. انواع رزین مورد استفاده در تولید فایبرگلاس عبارتند از: پلی استر، وینیل استر و اپوکسی ها. پلی استرها در مقابل خوردگی ضعیف بوده ولی وینیل استرها در مقابل خورگی از استحکام بالایی برخوردارند. رزین های اپوکسی نیز در مقابل خوردگی و حرارت از مقاومت بسیار بالایی برخوردارند. جرم حجمی فایبرگلاس بین 1850 تا 2000 کیلوگرم بر مترمکعب می باشد.

سپتیک تانک frp

هلدینگ صنایع برتر با در اختیار داشتن آخرین تکنولوژی تولید فایبرگلاس و با استفاده از رزین های وارداتی کره جنوبی، قادر به تولید انواع سپتیک تانک فایبرگلاس می باشد. سبکی، قابلیت مونتاژ در محل، قابلیت با ابعاد دلخواه، مقاومت بسیار بالا و طول عمر بیش از 50 سال محصول از ویژگی های سپتیک تانک فایبرگلاس می باشد. این سپتیک تانک ها با ظرفیت 3 تا 60 مترمکعب قابل تولید و عرضه می باشند. از محصولات مشابه که بسیار پرطرفدار و پرکاربرد میباشد میتوان از سپتیک تانک پلی اتیلن نام برد.

 

مزایای سپتیک تانک کامپوزیتی (فایبرگلاس)

سپتیک تانک ، در عین سادگی ، پرکاربردترین واحد در تصفیه فاضلاب به ویژه فاضلاب های بهداشتی– انسانی است. در مخازن سپتیک مواد و ذرات درشت نفاضلاب ته نشین شده و در کف مخزن انباشته می شوند. چربی و روغن های شناور نیز بر روی سطح تجمع می یابند. باکتریها و میکروارگانیسم های موجود در لجن انباشته شده در کف مخزن در شرایط بی هوازی بخشی از مواد آلاینده را تجزیه کرده و فاضلاب را تصفیه می نماید. سپتیک تانک کامپوزیتی در ظرفیت های 2 تا 60 متر مکعب و شکل آنها بصورت استوانه افقی و مکعبی قابل تولید می باشند.

مهمترین مزایای سپتیک تانک های فایبرگلاس عبارتند از :

1-سیستم آماده
2-استحکام بسیار بالای جداره و امکان مدفون کردن آنها
3-سهولت و سرعت در نصب به سبب وزن کم
4-قابلیت ساخت آن ها در ابعاد دلخواه
5-حفاظت از آب و خاک در طبیعت
6-عدم خوردگی از داخل و بیرون
7-آب بندی کامل و تحویل به مشتری پس از تست کامل
8-داشتن محیطی سالم و بهداشتی
9-عدم خرابی در حوادث غیر مترقبه ( زلزله و …)
10-پوشش ضد UV ( ضد اشعه خورشید )

کارکرد سپتیک تانک frp

در بخش اول مواد و ذرات درشت ته نشین شده و در کف مخزن انباشته می شوند. چربی و روغن های شناور نیز بر روی سطح تجمع می یابند. میکروارگانیسم های موجود در فاضلاب در شرایط بی هوازی بخشی از مواد آلاینده را تجزیه کرده و باعث کاهش بار آلودگی فاضلاب می گردد. دیواره تعبیه شده بین ناحیه اول و دوم سپتیک تانک باعث ممانعت از عبور مواد ته نشین شده و چربی های شناور ناحیه اول به ناحیه دوم می گردد. بدین صورت پساب زلال شده به بخش دوم منتقل شده و در نهایت پساب از طریق یک لوله خروجی از سپتیک تانک خارج می گردد. پساب خروجی معمولاً وارد چاه جذبی می گردد. معمولاً از سپتیک تانک ها جهت پیش تصفیه، متعادل سازی و یا ایستگاه پمپاژ فاضلاب استفاده می شود .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]