چربی گیر

چربی گیر

چربی گیر مخزنی است از جنس بدنه فایبرگلاس ، بتنی ، کامپوزیت ، پلی اتیلن و استیل که وظیفه خنک کاری پساب خروجی از آشپزخانه ، رستوران ، هتل ، فست فود ، فود کورت و هر جایی که در فاضلاب آنها روغن و چربی وجود دارد را بر عهده دارد. خنک کاری باعث شناور شدن چربی و گریس شده و براحتی قابل جمع شدن توسط کاربر می شود که البته در مدل اتوماتیک این دستگاه ضمن هوادهی توسط بلوئر و کمک به شناورسازی چربیها، روغن و گریسهای شناور توسط اسکرابر ازروی سطح گریس تراپ جمع و به مخزن ذخیره چربی منتقل می شود.

چربی گیر فایبرگلاس

چربی گیر چیست

خروجی های فاضلاب در بسیاری از واحدها و اماکن، دارای چربی و روغن می باشند. اگر این چربی ها و روغن ها وارد شبکه فاضلاب بشوند، مجراها و اتصالات دچار گرفتگی و رسوب می گردند و در نهایت شبکه های فاضلاب مسدود می شوند. از طرفی فاضلاب ها وارد چاه های جذبی می شوند و چربی ها و روغن های موجود در آن، به مرور باعث گرفتگی منافذ دیواره های این چاه ها می شوند و بعد از مدتی دیگر چاه های جذبی توانایی جذب فاضلاب را ندارند. قبل از متصل کردن فاضلاب به شبکه اصلی و تخلیه کردن آن به چاه، باید حتما ذرات چربی و روغن موجود در آن جدا شوند و برای این کار از مخزنی به نام چربی گیر فاضلاب استفاده می شود.

چربی گیر که به آن گریس تراپ و یا دگریسر نیز گفته می شود، مخزنی است که فاضلاب و پساب خروجی آشپزخانه های صنعتی، هتل ها، رستوران ها، فود کورت ها، تالارها و هر فاضلابی که دارای ذرات چربی و روغن می باشد را خنک کاری می کند. خنک کاری در واقع باعث می شود ذرات چربی و روغن موجود در فاضلاب ها شناور شوند و به راحتی جمع گردند. در مدل های اتوماتیک این مخزن چربی ها بعد از جمع آوری به به مخزن ذخیره چربی منتقل می شوند. دستگاه چربی گیر سر راه لوله خروجی فاضلاب نصب می شود و ذرات چربی و روغن را خنک می کند و جریان حرکتی آنها را از حرکت نگه می دارد. به عبارتی باعث به دام افتادن چربی ها و روغن ها می شود و فاضلاب را تصفیه می کند.

کارکرد چربی گیر فاضلاب

انواع چربی گیر

دستگاه چربی گیر دارای دسته بندی های متفاوت و زیادی می باشد که همه آنها را معرفی و بررسی می کنیم.

این دستگاه از نظر جنس بدنه و نوع متریالی که در ساخت آن استفاده می شود، به 5 دسته استیل، کامپوزیت، فایبرگلاس، پلی اتیلن و بتنی تقسیم می گردد که هر یک را به طور مفصل توضیح می دهیم.

چربی گیر استیل

چربی گیر استیل، ضد زنگ می باشد و به نوعی بهترین نوع این مخزن در سراسر جهان به حساب می آید اما چون کمی گران می باشد و هزینه بالایی برای خریدار به همراه دارد، خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرد. به طور متوسط عمر مفید مدل های استیل این دستگاه بین 10 تا 15 سال می باشد.

این نوع دارای مزایا و معایبی می باشد که از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– بهترین نوع چربی گیر از نظر کیفیت می باشد.

– بوی بد و ناخواسته را از بین می برد.

– بدون خوردگی ساخته می شود و به هیچ عنوان دچار خوردگی و زنگ زدگی نمی شود.

– در برابر دمای فاضلاب خروجی مقاومت بالایی دارد.

از معایب این نوع مخزن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– ممکن است هنگام تمیز کردن دچار خراشیدگی بشود.

– تمیز کردن و شستن آن کمی حساس است و به دقت زیادی نیاز دارد.

– در طولانی مدت قطعات آن دچار آسیب می شوند.

– در ابعاد کوچک تر نا کارآمد می باشد.

– وزن سنگین و بالایی دارد و جایگزین کردن آن بسیار دشوار است.

چربی گیر کامپوزیت

چربی گیر کامپوزیت از پلی اتیلن سنگین مانند GRP و یا HDPE ساخته می شود. این نوع از مخزن جمع کننده چربی مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی، اسیدهای خورنده و نمک ها دارد و امروزه به شدت مورد توجه خریداران قرار گرفته است. عمر مفید این دگریسر تا 50 سال می باشد. از مزایای این نوع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تمیز کردن آن آسان، بی نقص و سریع می باشد.

– برای رستوران ها، هتل ها​​، آشپزخانه های صنعتی و کارگاه های تهیه غذا به شدت مناسب است.

– 95 درصد مواد جامد و ذرات چربی را از فاضلاب جدا می کند.

– باعث رشد باکتری یا قارچ نمی ‌شود.

– دارای مهر و موم اضافه می باشد و از پخش بوی احتمالی جلوگیری می کند.

– نصب بسیار آسان و راحتی دارد.

– به تعمیر و نگهداری نیازی ندارد.

– از مواد کاملا قابل بازیافت ساخته شده است.

چربی گیر آشپزخانه

چربی گیر فایبرگلاس

فایبرگلاس یکی از بهترین مشتقات نفت می باشد و به همین دلیل چربی گیر فایبرگلاس امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته است و مورد استفاده قرار می گیرد. گریس تراپ فایبرگلاس را می توان به صورت استوانه افقی، عمودی و یا مکعب مستطیل تولید کرد. شکل استوانه ای این نوع باعث می شود دارای گوشه های کمتری باشد و عملیات نصب آن راحت تر اجرا شود.

از مزایای این نوع از گریس تراپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– دچار خوردگی نمی شود.

– سبک است.

– استحکام بسیار بالایی دارد.

– چربی گریز و آب دوست می باشد.

– دمای بالا را تحمل می کند.

– دارای طول عمر طولانی می باشد.

از معایب این نوع نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– بسیار سفت و سخت است و نمی توان به راحتی آن را نصب کرد.

– ممکن است اتصالات آن به درستی به هم وصل نشوند و دچار نشتی یا شکستگی شود.

چربی گیر پلی اتیلن

چربی گیر پلی اتیلن یکی دیگر از انواع این مخازن می باشد که در سراسر جهان تولید و استفاده می شود. بدنه این نوع از پلی اتیلن می باشد که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. در مکان هایی که تردد وسایل نقلیه بالا می باشد و دفن بدون سازه نگهبان انجام می شود، این نوع بهترین انتخاب است.

بدنه نوع پلی اتیلن از سازه کاروگیت، کوتیوب و یا اسپیرال تولید می شود. سازه اسپیرال دوجداره است و به همین دلیل در تمامی سطوح مورد استفاده قرار می گیرد. چربی گیر پلی اتیلن دارای ظرفیت های زیادی می باشد و از 3 مترمکعب شروع می شود و تا 100 مترمکعب ادامه دارد.

یکی از معایب بزرگ این مدل این است که پلی اتیلن یک ماده به شدت چربی دوست می باشد، این بدین معنا است که چربی به بدنه حوضچه می چسبد و ممکن است کارایی دستگاه کاهش پیدا کند. البته برای حل این مورد می توان بدنه چربی گیر را عایق حرارتی کرد تا عملیات خنک کاری و جداسازی ذرات چربی و روغن با سرعت بالا و کیفیت عالی انجام پذیرد.

چربی گیر رستوران

چربی گیر بتنی

چربی گیر بتنی قدیمی ترین نوع این مخزن می باشد که هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد و عمر مفید آن، بسته به کیفیت بتن، به طور متوسط ​​بین 5 تا 10 سال می باشد. در این مدل از سیمان تیپ 5 یا ضد سولفات استفاده می شود زیرا این سیمان مقاومت بالایی در برابر خورندگی دارد. از مزایای این نوع می توان به این مورد اشاره کرد که بدنه داخلی و بیرونی گریس تراپ بتنی ایزوگام شده است اما از طرفی تمیز کردن آن بسیار سخت و دشوار می باشد. از معایب این مدل نیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– بهره وری خیلی کمی دارد.

– خاصیت خوردگی بالایی دارد و اگر در معرض مواد اسیدی قرار بگیرد، خورده می شود.

– لوله های ورودی و خروجی آن از جنس فولاد می باشد و ممکن است هنگام تمیز کردن دچار آسیب شوند.

– نصب آن دشوار و سخت می باشد.

دستگاه از بین برنده و جدا کننده چربی یا همان دگریسر از نظر نوع سیستم و نحوه کار کردن به 3 دسته دستی (هیدرومکانیکی غیرفعال)، اتوماتیک (خودکار) و ثقلی تقسیم می شود که هر مدل و نوع را به طور مفصل در زیر توضیح داده ایم.

چربیگیر دستی

چربی گیر دستی یکی از رایج ترین و پراستفاده ترین دستگاه ها در مکان های کوچک است و چون دارای قیمت پایینی است و در سایزهای مختلفی تولید می شود، به شدت طرفدار دارد. این نوع به راحتی بر روی اکثر سینک ها نصب می شود و برای تاسیسات بزرگتر با فاضلاب بیشتر نیز قابل استفاده می باشد. گریس تراپ دستی معمولا از پلاستیک و یا فولاد ضد زنگ ساخته می شود و به صورت دستی تمیز می گردد.

چربی گیر اتوماتیک

چربی گیر اتوماتیک همانند نوع دستی عمل می کند با این تفاوت که دارای برنامه زمانبندی شده می باشد و به طور خودکار محتویات مخزن را حرارت می دهد و چربی روی سطح آن را جمع می کند. چربی جمع آوری شده به راحتی تفکیک و بازیافت می شود. این نوع دستگاه در اندازه ها و سایزهای مختلفی ساخته می شود و برای مصارف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. گریس تراپ اتوماتیک قیمت بالاتری دارد، نگهداری از آن آسان است، کارآمد تر می باشد و در دراز مدت به تعمیر کمتری نیاز دارد.

اغلب در مکان هایی که فضای کافی برای نصب چربی گیر وجود ندارد، از مدل اتوماتیک و خودکار استفاده می شود. این دستگاه ها فضای کافی برای جدا کردن چربی و روغن را فراهم می کنند و جریان حرکت فاضلاب را افزایش می دهند. برای افزایش راندمان و بازدهی مدل خودکار می توان از یک متعادل ساز برای هدایت فاضلاب به درون چربی گیر استفاده کرد.

چربیگیر ثقلی

چربی گیر ثقلی معمولا از استیل، فایبرگلاس و یا بتن ساخته می شود و مشابه چربی گیر دستی عمل می کند اما دارای ظرفیت بالاتری می باشد و در جریان های بالا عملکرد بسیار خوب و بی نظیری دارد. این نوع دستگاه به وسیله متخصص سرویس و برنامه ریزی می شود. گریس تراپ ثقلی برای آشپزخانه ها، رستوران ها و غذاخوری ها به شدت مناسب می باشد و پیشنهاد می شود. در زیر به انواع دیگر چربی گیر اشاره کرده ایم.

چربی گیر صنعتی

چربی گیر صنعتی نوع پیشرفته و مدرن چربی گیر رستوران می باشد که در کف آن از جریان هوا استفاده شده است. این نوع دستگاه جدا کننده چربی با استفاده از دیفیوزرهای حباب ساز و بلوئرهای هوادهی، عملیات خنک کاری و جداسازی ذرات روغن و چربی را خیلی با دقت و سریع انجام می دهد. به چربی گیر صنعتی، دستگاه دی ای اف (daf) نیز گفته می شود که به معنای شناورسازی با جریان هوا می باشد. این مدل دارای تجهیزات الکترومکانیکال می باشد و قیمت بالاتری نسبت به مدل های رستورانی دیگر دارد.

چربی گیر رستوران و آشپزخانه

چربی گیر آشپزخانه و رستوران به منظور جداسازی ذرات روغن و چربی وارد شده به فاضلاب به واسطه پختن غذا و سرو کردن آن و شستن بشقاب ها و ظروف مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه همچنین از پساب چرب نگهداری می کند و دمای آن را کاهش می دهد. این گریس تراپ معمولا در خارج از آشپزخانه و در داخل زمین نصب می شود و به فاضلاب چرب اجازه می دهد جریان پیدا کند. انتهای لوله خروجی این دستگاه در داخل فاضلاب قرار دارد و باعث خروج پساب می شود.

مخزن جداکننده چربی رستوران و آشپزخانه می تواند از متریال های مختلفی ساخته شود. چربی گیر آشپزخانه و رستوران مزایای بسیار زیادی دارد و به همین دلیل به تجهیزاتی بسیار مهم و کاربردی تبدیل شده است و به شدت مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات و ویژگیهای چربیگیر

دستگاه جدا کننده چربی مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد و بی نظیری دارد که همین ویژگی ها باعث شده اند به شدت مورد استفاده قرار بگیرد و به دستگاهی پرمصرف تبدیل شود. این مشخصات و ویژگی ها عبارتند از:

– عمری طولانی دارد.

– به عایق کاری و تعمیر دوره ای نیاز ندارد.

– قابلیت ساخت در ابعاد دلخواه را دارد.

– در انواع و اقسام پروژه ها و مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

– به طور کامل ایزوله شده است.

– دارای پوشش ضد اشعه ماورا بنفش و UV می باشد.

– استحکام و دوام بالایی دارد.

– در مقابل خوردگی و مواد شیمیایی دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد.

– دارای سبد آشغالگیر قابل تعویض می باشد.

– حمل و نصب آن آسان است.

– عملکرد بالایی در جداسازی ذرات چربی و روغن دارد.

– دو دریچه برای بازدید و سرویس دوره ای دارد.

– ونت هوا دارد که بوی بد ناشی از خنک کاری چربی ها را از بین می برد.

– استهلاک بسیار پایینی دارد زیرا از تجهیزات مرغوبی در ساخت آن استفاده شده است.

– دارای 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

کاربرد چربی گیر

از دستگاه چربی گیر در مکان ها و جاهای زیادی استفاده می شود و کاربردهای فراوانی دارد. در زیر به این کاربردها و موارد مصرف اشاره شده است.

– آشپزخانه های صنعتی

– رستوران ها

– فست فود ها

– کافی شاپ ها

– تالارها

– هتل ها

– فود کورت ها

– مدارس

– دانشگاه ها

– کارواش ها

– قالیشویی ها

– کارخانه های داروسازی

– کارگاه های تولید غذاهای آماده

– غذا خوری ها

– واحدهای پیکینگ در صنایع فولاد

– شیرینی پزی ها

– نانوایی ها

– قصابی ها

– هایپر مارکت های بزرگی که مرغ و گوشت بسته بندی می کنند و به فروش می رسانند.

مزایای استفاده از چربی گیر

استفاده از این دستگاه کاربردی و مفید مزایای زیادی دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم.

– از ورود چربی‌ ها و روغن های موجود در فاضلاب به منهول ها و دیواره های چاه جلوگیری می کند.

– بار آلودگی فاضلاب را به شدت پایین می آورد.

– فاضلاب را برای ورود به مراحل بعدی تصفیه آماده می کند.

– از پر شدن سریع چاه فاضلاب جلوگیری می نماید.

– مانع ورود ذرات معلق و چربی ها به چاه جذبی می شود.

– جریان فاضلاب را محدود می کند.

– از انسداد لوله های فاضلاب جلوگیری می کند.

محاسبه ظرفیت چربی گیر

برای محاسبه ظرفیت چربی گیر باید ابتدا مشخص کنید که می خواهید از آن در چه مکانی و برای چه صنفی استفاده کنید. به طور مثال برای محاسبه ظرفیت چربی گیر رستوران باید تعداد پرس غذا در طول روز را در 5 لیتر ضرب کنید، یعنی اگر آشپزخانه ای در طول روز تعداد 1000 پرس غذا سرو می کند، ظرفیت چربی گیر آن برابر است با 5 مترمکعب. البته این روشی آسان و ساده برای محاسبه می باشد.

یک روش دیگر نیز وجود دارد که علمی تر می باشد و در آن نوع غذای سرو شده، استفاده یا عدم استفاده از ماشین ظرفشویی و عوامل متعدد دیگری نیز مورد توجه و بررسی قرار می گیرند و با توجه به این عوامل می توان ظرفیت چربی گیر آشپزخانه را محاسبه کرد.

نکته مهم:
بدلیل استفاده از مدیای متراکم در دستگاه جمع کننده چربی با جنس فایبرگلاس، سرعت خنک کاری از یک ساعت به 20 دقیقه کاهش خواهد یافت. لذا ظرفیت مدل فایبرگلاس معادل خواهد بود با ظرفیت چربی گیر پلی اتیلن تقسیم بر عدد 3.

نحوه عملکرد چربیگیر

دستگاه چربی گیر برای از بین بردن ذرات چربی و روغن موجود در فاضلاب از خاصیت چگالی کمتر روغن نسبت به آب استفاده می کند، یعنی برای خنک کاری و از بین بردن ذرات چربی از خاصیت چگالی روغن استفاده می کند. در واقع این دستگاه برای خنک سازی و سرد کردن فاضلاب، زمان کافی فراهم می کند و بعد از خنک شدن لایه های مختلف، عملیات جداسازی را شروع می نماید.

چون چربی سبک تر است، روی سطح مخزن شناور می ماند. روغن ها و چربی ها بعد از شناور شدن بر روی سطح فاضلاب، به وسیله گریس تراپ به دام می افتند و در نهایت آب از هرگونه روغن و چربی عاری می شود و وارد سیستم فاضلاب یا چاه جذبی می گردد. برای عملکرد بهتر مخزن بهتر است سطح چربی که به 25 درصد رسید، تخلیه آن صورت بگیرد. همچنین بهتر است در فاصله های زمانی مشخص، دستگاه توسط فرد متخصص و کاربلد سرویس شود.

نحوه تمیز کردن چربی گیر

گریس تراپ باید به طور مرتب تمیز شود زیرا به صورت مداوم با چربی ها و روغن ها سر و کار دارد. این تمیز کاری دارای مراحلی می باشد که یک به یک را در زیر شرح داده ایم.

 1. ابتدا باید درب اول مخزن تله چربی را بردارید و آشغالگیر تعبیه شده در این قسمت را بیرون بکشید.
 2. با تکان دادن این آشغالگیر، تمام دانه های درشت مانند برنج، نخود، لوبیا، پوست مرغ و سایر آشغال های به دام افتاده خارج می شوند و باید آنها را درون کیسه زباله تخلیه کنید.
 3. با یک کفگیر یا بیلچه ای که سر آن تیز نباشد، روغن شناور شده در بخش اول دستگاه را جمع آوری کنید.
 4. با برداشتن درب دوم مخزن تله چربی، همین مراحل را تکرار کنید تا حدی که لایه آب درون مخزن هویدا شود.

در راستای تمیز کردن دستگاه جدا کننده چربی نکاتی وجود دارد که باید حتما رعایت شوند. این نکات و موارد عبارتند از:

– دستگاه به خصوص قسمت دانه گیر ابتدای آن را هر روز تمیز کنید.

– تمام قطعات و تجهیزات موجود را به طور کامل و به صورت روزانه بررسی نمایید.

– سبد فیلتر مواد جامد و ظرف های جمع آوری روغن و چربی را یکسره خالی کنید.

– در رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی قبل از شستن ظروف، مواد به جا مانده را از بشقاب ها و ظرف ها جدا کنید تا دانه گیر کمتر دچار گرفتگی شود.

– روغن‌ های استفاده شده را در سینک درون دستگاه نریزید.

– وسایلی مانند آشغالگیر را قبل از چربی گیر نصب کنید تا میزان آلودگی در فاضلاب ها به حداقل برسد.

– از آنزیم ‌ها و سایر عواملی که ممکن است باعث خروج چربی از مخزن به همراه فاضلاب شوند، استفاده نکنید.

– فاضلاب گرم را در سینک نریزید. ابتدا درجه حرارت آن را کاهش دهید و سپس اقدام به دفع آن کنید. در این صورت کارایی و راندمان دستگاه چربی گیر را افزایش می دهید.

– از آب جاری برای ذوب کردن مواد غذایی منجمد استفاده نکنید.

محل نصب چربیگیر

گریس تراپ باید در جایی نصب شود که دسترسی به آن راحت و آسان باشد و شما بتوانید هر زمان که می خواهید از آن بازدید کنید، آن را تمیز و پاکسازی نمایید و روغن ها و چربی های جمع شده را جمع آوری کنید. سعی کنید دستگاه تا جایی که ممکن است به محل تولید فاضلاب نزدیک باشد زیرا با این کار طول لوله کشی بسیار کمتر می شود و احتمال گرفتگی آن نیز کاهش پیدا می کند. انجام این کار همچنین باعث می شود که ذرات چربی و روغنی که در فاضلاب وجود دارند، خیلی راحت تر و بهتر جدا شوند. تا جایی که ممکن است دستگاه را دور از مناطق مسکونی و محل عبور و مرور وسایل نقلیه نصب کنید.

هنگام نصب این مخزن تله چربی باید حتما نکاتی را رعایت کنید که این نکات عبارتند از:

– فوندانسیون استاندارد و با استحکام کافی اجرا کنید.

– برای رسیدن به شیب مناسب، لوله ورودی را در عمق مناسبی جای گذاری کنید.

– پوشش خاک از ضخامت کافی برخوردار باشد.

– برای جلوگیری از غوطه وری در نقاطی که سطح تراز آب بالاتر است، کارهای لازم را انجام دهید.

– از تسمه برای نگه داشتن مخزن استفاده کنید.

– در صورت نیاز پایه های مخزن را به فونداسیون بولت کنید.

– از فلنج هایی که می توانند چربی گیر را به صورت افقی نگه دارند، استفاده نمایید.

قیمت چربی گیر

در تعیین قیمت چربی گیر عوامل زیادی تاثیرگذار هستند. اولین مورد موثر ظرفیت و حجم دستگاه می باشد. هر چقدر ظرفیت یا حجم چربی گیر بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر می رود.

مورد دوم جنس بدنه مخزن می باشد که از استیل، کامپوزیت، فایبرگلاس، پلی اتیلن و بتن ساخته می شود که استیل گران تر می باشد و بالاترین قیمت را دارد و بتن ارزان تر است و دارای پایین ترین قیمت می باشد.

سومین مورد کیفیت متریال مورد استفاده قرار گرفته در ساخت مخزن توسط تولید کننده یا سازنده می باشد. هر چقدر متریال مورد استفاده قرار گرفته در ساخت چربی گیر بالاتر و گران تر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود.

به طور مثال قیمت چربی گیر 1 مترمکعب فایبرگلاس در سال 1398، 2.5 میلیون تومان و امسال 7 میلیون تومان است و این افزایش قیمت به دلیل بالا رفتن قیمت مواد اولیه می باشد. قیمت چربی گیر پلی اتیلنی 5 مترمکعب در سال 1398، 7 میلیون تومان و امسال 19.5 میلیون تومان می باشد و این افزایش قیمت به این دلیل است که قیمت پلی اتیلن به شدت افزایش یافته است.

محاسبه ظرفیت چربی گیر

شما می توانید برای محاسبه ظرفیت چربی گیر مورد نیاز خود و اطلاع از قیمت دقیق آن با مشاوران و کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید. کارشناسان ما به طور رایگان شما را راهنمایی می کنند و به شما کمک می نمایند.

پخت و پز و سرو غذا همواره با تولید مقدار زیادی فاضلاب همراه است. این کار نه تنها خوشایند و خوب نیست بلکه برای محیط زیست به شدت مضر است و می تواند به یک معضل جدی و هزینه بر تبدیل شود. همیشه در این فاضلاب ها و پساب ها مقدار زیادی چربی و روغن وجود دارد که اگر این ذرات چربی و روغن وارد چاه های جذبی و شبکه های فاضلاب شوند، باعث گرفتگی منافذ و دیواره ها و رسوب گرفتگی می گردند. به همین دلیل جداسازی ذرات چربی و روغن از فاضلاب بسیار مهم می باشد و بهتر است چربی و روغن به داخل چاه جذبی ریخته نشود، زیرا باعث ایجاد اختلال در تاسیسات تصفیه آب و انسداد خطوط و لوله های فاضلاب می گردد.

خلاص شدن از شر چربی ها و ذرات روغن و جداسازی آنها از فاضلاب تولیدی به وسیله دستگاهی به نام چربی گیر فاضلاب انجام می شود که در این مقاله به طور کامل و مفصل در مورد آن، انواع، کاربردها و مزایایش با شما صحبت کرده ایم.

محصولات مرتبط : سپتیک تانک پلی اتیلن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

3 دیگاه

 1. سلام . چربی گیر فایبرگلاس واسه یک رستوران با 5000 پرس غذا در روز چقدر میشه ؟ من اینجوری که متوجه شدم بهترین مدل چربی گیر نسبت به قیمتش همین مدلهای فایبرگلاس هستش.
  بیزحمت مدل دستگاه و قیمتش رو عنایت کنید بفرمائید.

  • چربی گیر مورد نیاز برای رستوران شما چنانچه هر وعده 5000 پرس غذا سرو کنه معادل 25 مترمکعب خواهد بود و اگر در کل سه وعده 5000 پرس سرو میشه حدودا 15 مترمکعب نیاز خواهد بو . برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت لیست قیمت روز چربیگیرهای این شرکت، با همکارانم در واحد فروش چربی گیر تماس بگیرید.
   بله چربیگیر فایبرگلاس نسبت به قیمتی که داره بهترین مدل هستش در ضمت چربی گریز هم هستش و روغن ها به بدنه دستگاه نمی چسبن .

 2. با سلام
  احتراما در صورت امکان جهت ساخت مخزن چربی گیر صنعتی (شستشوی قبل از ورود قطعات به خط آبکاری)، با دبی 100 لیتر بر دقیقه سیال شامل 5درصد چربی پیشنهادات فنی و مالی خودتون را اعلام بفمایید.
  ممنون
  صابرنیا – سپند پیچ یزد
  09134512864
  09359132721
  ehsan.sabernia20000@gmail.com
  e.sabernia@sepandpitchyazd.com