menu
هلدینگ برتر

تصفیه آب صنعتی | قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

تصفیه اب صنعتی

سیستم های تصفیه اب صنعتی ، شامل مراحل پیش تصفیه و مرحله عبور از غشا میباشد . معمولا خوراک تغذیه سیستم های تصفیه اب صنعتی ، از آب چاه یا اب دریا می باشد . خروجی سیستم بر مبنای نیاز طرح ، دارای استاندارد مورد نظر در آن صنعت می باشد . از سیستم های تصفیه اب صنعتی به طور عمده در تولید محصولات مختلف صنعتی ، تولید آب تمیز و آب دارویی ، تولید آّب شرب ، تولید آب جهت مصارف کشاورزی و گلخانه ای و…. استفاده خواهد شد . فناوری غشایی در سیستم های تصفیه اب صنعتی ، امروزه یکی از پرکاربردترین روش های تولید آب شیرین و آب استاندارد می باشد . هلدینگ برتر ، با تجارب گروه تخصصی مهندسی آب و تجربه 15 ساله در این عرصه، در زمینه تصفیه آب صنعتی و سیستم های تصفیه آب صنعتی ، یکی از پیشگامان این فناوری می باشد .

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی :

021-86127232

اساس طراحی سیستم تصفیه آب صنعتی

اساس کار آب شیرین کن صنعتی ، بر مبنای اسمز معکوس می باشد . اگر یک غشای نیمه تراوا بین دو محلول با غلظت های متفاوت قرار گیرد ، مقداری از حلال از یک طرف غشا به طرف دیگر منتقل می شود . جهت حرکت طبیعی حلال ( از پتانسیل شیمیایی بیشتر به پتانسیل شیمیایی کمتر) به گونه ای است که محلول غلیظ تر، رقیق می شود. اگر ظرفی در دو طرف آن، آب خالص و آب شور موجود باشد در یک تراز، و وسط آن غشای نمیه تراوا باشد، آب خالص از غشا عبور کرده و وارد اب شور می شود. اگر به سیستم اجازه رسیدن به تعادل داده شود در آن صورت سطح آب نمک از سطح آب خالص بالاتر می رود. این اختلاف سطح در دو طرف غشا را فشار اسمزی گویند. با اعمال این فشار در جهت معکوس، سطح تعادل اولیه حفظ خواهد شد و با اعمال فشار معکوس بیشتر، آب از جهت غلیظ، به سمت آب خالص خواهد رفت و سمت تغلیظ شده، سطح پایین تری خواهد گرفت. واضح است که هدف در تصفیه آب صنعتی، تهیه آب شیرین از آب شور می باشد. بنابراین با اعمال فشار اسمزی معکوس، مولکول های آب از نمک جدا خواهند شد .

تصفیه اب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی

مرحله پیش تصفیه در تصفیه آب صنعتی :
آب ورودی به دستگاه تصفیه اب صنعتی ، قبل از ورود به مرحله غشا و ممبران ، باید از فیلترهای پیش تصفیه عبور کند . حدود 50 درصد هزینه تصفیه آب با روش اسمز معکوس در دستگاه های تصفیه آب صنعتی ، بخاطر تصفیه مقدماتی می باشد. ضمنا می توان گفت که پر دردسر ترین قسمت یک دستگاه تصفیه آب صنعتی، غشای آن می باشد. از این رو ضروری است در مرحله قبل از غشا، حتما تصفیه مقدماتی صورت گیرد. پیش تصفیه می تواند برای نوع بخصوصی از غشا متفاوت باشد. مثلا حذف کلر از آب ورودی به سیستم تصفیه آب صنعتی، با غشای پلی آمیدی و یا تنظیم PH آب برای جلوگیری از هیدرولیز غشای استات سلولزی بسیار ضروری می باشد . یکی از مهم ترین دلایل تصفیه آب قبل از ورود به غشای دستگاه تصفیه آب صنعتی، جلوگیری از آلودگی غشا می باشد. در سیستم تصفیه آب صنعتی، آلودگی غشا شامل تجمع ذرات روی سطح غشا و یا داخل حفره های آن است که باعث اختلال در عملکرد آن می شود و سبب آسیب به کل سیستم تصفیه آب صنعتی می شود .

تصفیه اب صنعتی
طراحی سیستم های تصفیه اب صنعتی به روش اسمز معکوس با نرم افزار ROSA

اصولا هر شرکت تولید کننده غشا، نرم افزار مخصوص جهت طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی و انتخاب ممبران ها و تعداد آنها، به بازار عرضه می کند. ممبران های استفاده شده در شرکت مهندسی ناب زیست، محصول کارخانه فیلمتک آمریکا بوده و نرم افزار طراحی این شرکت، نرم افزار ROSA می باشد. طراحی سیستم تصفیه اب صنعتی با استفاده از این نرم افزار، توسط کارشناسان و متخصصان مهندسی آب این شرکت انجام شده و مطابق با طراحی صورت گرفته، دستگاه صنعتی فوق جهت تصفیه اب ، در کارگاه این شرکت تولید و ساخته خواهد شد .

خرید دستگاه تصفیه آب صنعتی :

021-86127232

مطالب زیر را از دست ندهید :

تصفیه فاضلاب

ایستگاه پمپاژ

رای کاربران
[در کل: 1 میانگین: 5]

تاریخ ارسال : 17/11/27


اشتراک گذاری در : share   share   share   share   share